NİRENGİ(2)-013 Kur’an’ı Kur’an ile Anlama: Hikmetin Kaynağı

Mushaf İncele

Bu videoda Hikmet kavramının kaynağı, ayetler perspektifinde ele alınmıştır…

Aşağıdaki PDF dosyasında bahsi geçen konular ile ilgili kısa notlar halinde bir özet sunulmuştur. Okuyabilir ya da PDF olarak indirebilirsiniz.

Önemli Not:

Tüm yazı ve videolarımızda bu çalışmalara başladığımız ilk dönemlerden itibaren ifade ettiğimiz şu gerçeğin bilinmesini önemle rica ederiz. “Ulaşılan bulguların delilleri mümkün olduğu kadar belirtilmesine rağmen, yazı ve videolarımızda ifade edilenlerin tamamı, sadece Kur’an’dan anladıklarımız olup, asla bizzat Kur’an’ın kendisi değildir. Tek amacı; Allah’tan başka hiçkimsenin maddi-manevi tasallutu altına girmeden ve hiç kimseyi de maddi-manevi bir tasallut altına sokmadan Kur’an’ı anlama çabası olan bu çalışmalar, gelişmeye ve geliştirilmeye muhtaç olup, Kur’an üzerinden ulaşılan bulguların tamamı kaynak belirtilmeden de herkesin istifadesine açıktır.“

2 yorum

  1. 3:50
    kurandan şüphe eden nasıl insan olamıyor ya hu?
    üslubunuz ve kurana bakış açınız asla bir tebliğciğe yakışır değil. Farklı bakış açılarına saygı göstermediğiniz sürece tebliğ ettiğiniz ne olursa olsun, sadece öteki taraf olarak kalacaktır. Hiç kimse benimsemeyecektir.

  2. Video da konuşanın, yazıyı yazanın zaten resuller aracılığıyla teblğ edilmiş olanı kendisinin de tebliğ ettiği gibi, tebliğçilik gibi bir iddiası yok. O değil de, o kadar yayından itiraz edecek bunu mu buldunuz cidden, derdiniz bu mu?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*