NiRENGi-94 10/ Zikir Kavramı – Kuran tarihi Hakkında Rivayetler

Mushaf İncele

Bu videoda hemen hepsi bir birinin kopyala yapıştır aynısı olan Kur’an Tarihi hakkındaki rivayetlerin tutarsızlıklarına dikkat çekilmiştir.

Önemli Not;

Tüm yazı ve videolarımızda bu çalışmalara başladığımız ilk dönemlerden itibaren ifade ettiğimiz şu gerçeğin bilinmesini önemle rica ederiz. “Ulaşılan bulguların delilleri mümkün olduğu kadar belirtilmesine rağmen, yazı ve videolarımızda ifade edilenlerin tamamı, sadece Kur’an’dan anladıklarımız olup, asla bizzat Kur’an’ın kendisi değildir. Tek amacı; Allah’tan başka hiçkimsenin maddi-manevi tasallutu altına girmeden ve hiç kimseyi de maddi-manevi bir tasallut altına sokmadan Kur’an’ı anlama çabası olan bu çalışmalar, gelişmeye ve geliştirilmeye muhtaç olup, Kur’an üzerinden ulaşılan bulguların tamamı kaynak belirtilmeden herkesin istifadesine açıktır.“

1 yorum

  1. Kuran tamamlanmış bir mushafının sanki bir şahsi mirasmış gibi Muhammed’in (sas) vefatından sonra Hafsa’ya (ra) verildiğini iddia ediyorsunuz o da sandığına koymuş. Ben TDV İslam Ansiklopedisinden ve Wikipedia’dan araştırdım, onlara göre böyle bir mushaf var ama bu Muhammed’den (sas) kalan mushaf değil Ebu Bekr’in emriyle Zeyd b. Sabit’in topladığı ilk mushaf.

    Sizin hangi kaynakları baz aldığınızı öğrenebilir miyiz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*