NiRENGi-89 5/ Zikir Kavramı

Mushaf İncele

Önceki videoların devamı olarak ve kısmen özetle bu videoda da ZİKİR Kavramı üzerinde örneklerle durulmuştur. Zikir üzerine yapılan bir çalışmanın hangi ilkeler çerçevesinde ve nasıl yürütülmesi gerektiği hatırlatılmıştır.

Önemli Not;

Tüm yazı ve videolarımızda bu çalışmalara başladığımız ilk dönemlerden itibaren ifade ettiğimiz şu gerçeğin bilinmesini önemle rica ederiz. “Ulaşılan bulguların delilleri mümkün olduğu kadar belirtilmesine rağmen, yazı ve videolarımızda ifade edilenlerin tamamı, sadece Kur’an’dan anladıklarımız olup, asla bizzat Kur’an’ın kendisi değildir. Tek amacı; Allah’tan başka hiçkimsenin maddi-manevi tasallutu altına girmeden ve hiç kimseyi de maddi-manevi bir tasallut altına sokmadan Kur’an’ı anlama çabası olan bu çalışmalar, gelişmeye ve geliştirilmeye muhtaç olup, Kur’an üzerinden ulaşılan bulguların tamamı kaynak belirtilmeden herkesin istifadesine açıktır.“

1 yorum

  1. Kurana ayet numaralarını sonradan verildiğini söylediniz.
    Biliyorsunuz ki tarihte ve günümüzde, “Biz ona şiir öğretmedik” ayetine binaen mevcut ayet sonların daki kafiyelerden dolayı Kuranda seci var mı yok mu tartışması yapılıyor.
    O zaman Kuran da seci var mı yok mu tartışmasını hazırlayan bizzat insanların kendisi mi olmuş oluyor?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*