NiRENGi-70 / Yaradılış Konusuna Giriş-6_2 Yazının Tarihi, Huruf-u Mukatta’a

Mushaf İncele

Bu videoda, Yaradılış ana başlığı kapsamında konunun ele alınışına hazırlık mahiyetinde çözümlenmesi gereken meselelerden “Yazının Tarihi” ve “Huruf’u Mukatta’a” konuları ele alınmıştır.

Önemli Not:

Tüm yazı ve videolarımızda bu çalışmalara başladığımız ilk dönemlerden itibaren ifade ettiğimiz şu gerçeğin bilinmesini önemle rica ederiz. “Ulaşılan bulguların delilleri mümkün olduğu kadar belirtilmesine rağmen, yazı ve videolarımızda ifade edilenlerin tamamı, sadece Kur’an’dan anladıklarımız olup, asla bizzat Kur’an’ın kendisi değildir. Tek amacı; Allah’tan başka hiçkimsenin maddi-manevi tasallutu altına girmeden ve hiç kimseyi de maddi-manevi bir tasallut altına sokmadan Kur’an’ı anlama çabası olan bu çalışmalar, gelişmeye ve geliştirilmeye muhtaç olup, Kur’an üzerinden ulaşılan bulguların tamamı kaynak belirtilmeden herkesin istifadesine açıktır.“

3 yorum

  1. Ramazan abi selamlar.
    NiRENGi 69 videosunun sonunda Kur’an kelimesinin açıklamasını haftaya (bu hafta) yapacağınızı söyleyerek bitirmiştiniz. Bu hafta yayınlanan videoların içeriğinde Kur’an kelimesinin açıklaması ya yer almadı ya da ben kaçırdım. Kur’an kelimesinin anlamını İsra 78 de fecr ışıklarının bir araya gelmesi ile toplamak, bir araya getirmek, kümelemek anlamına geldiğini biliyordum. Siz hatırlamadığım ama yakın zamanda yapılan bir derste kelimelerin farklı olduğunu söylemiştiniz. Haftaya bu açıklama ile başlamanız mümkün mü? Saygılar.

  2. Onur

    Videolar çok geriden geliyor, yani gelecek hafta dediğimiz haftayı gerilerde bırakalı çok oldu. Dersleri izlemeye devam ederseniz özellikle Yusuf suresinde geçen “Kur’an’en arabiyyen” ifadesini açıkladğimiz video da üzerinde detaylıca durduk. Sanırsam o video henüz yaınlanmadı. Arkadaşlar yayınladığında izlersiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*