NiRENGi-56 / Alak Suresi 15-19 açıklaması ve Tüm Meal

Mushaf İncele

Bu videoda Alak Suresi 15-19 ayetleri geniş biçimde ele alınmış ve sonunda surenin tamamının meali verilmiştir… İlgili ayetler incelenirken anlam üzerinde belirleyiciliği olan; Nasiye, Nadiye, Zebani ve “Kella lâ tuti’hu vescud vegtariib” ibareleri üzerinde genişçe durulmuştur.

4 yorum

  1. فَلْيَدْعُ نَادِيَهُۙ alak 17 ayetinde نَادِيَهُۙ sözünü nekra sanıyor hoca, birisi marife yapmanın muzaafla da olacağını hatırlatsın.. nadiyeHU kelimesindeki hu zamiri ile isim tamlaması olmuştur, nadiye bu yolla artık marifedir.. hıcaya hatırlatın..

  2. فَلْيَدْعُ نَادِيَهُۙ alak 17 ayetinde نَادِيَهُۙ sözünü nekra sanıyor hoca, birisi marife yapmanın muzaafla da olacağını hatırlatsın.. nadiyeHU kelimesindeki hu zamiri ile isim tamlaması olmuştur, nadiye bu yolla artık marifedir.. hıcaya hatırlatın.. hatayı yaptığı zaman videoda 53:39…

    • Ramazan Abi, bu surenin Allah ile Cibril arasında olduğunu söylüyorsunuz. Hala aynı fikirde misiniz? Büyük haber yazınızdan anladığıma göre Cibril ve iblis aynı konumda ve aralarında bir seçim söz konusu Mele-i Ala’için. Cibril henüz Mele-i Ala’ya seçilmeden önce Mikail ve Cibril arasındaki konuşma gibi anlıyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*