BİZE MÜSAADE

Ramazan Demir, sanal ortamdan çekiliyor.

Ramazan Demir, isminin ve görüntüsünün, başta sosyal medya olmak üzere tüm internet ortamından silinmesini istiyor.

Mademki kendisi böyle istiyor;

  1. Tuva Vadisi internet sitesi de kapanacak.
  2. Tek Kaynak Kur’an YouTube kanalı kapanacak.
  3. Haftalık dersler bitecek.
  4. Google Drive’da bulunan Ramazan Demir çalışmalarına erişim kısıtlanacak.
  5. Sosyal Medyada bulunan ama kontrol ve yetkileri farklı kişilerde olan tüm hesapların içeriğinden Ramazan Demir’in izleri silinecek.

Bu bağlamda; Ramazan Demir adı ve görüntüsünden alıntı yaparak paylaşım yapan tüm sosyal medya hesaplarını uyarmak istiyoruz:

“Lütfen Ramazan Demir ile ilgili bir paylaşım yapmayınız. Tek tek isim saymaya gerek duymuyoruz. Ramazan Demir içerikli video, yazı, klip vs. ne varsa silin ya da gizleyin. Eski ya da yeni tüm Ramazan Demir içeriklerini erişime kapatın. Ramazan Demir’in kararına ve kişisel haklarına saygılı olacağınızı umuyoruz. Bu uyarıyı dikkate almanız; kişisel haklara, ahlaka ve entelektüel anlamda vefaya uygun olacaktır.”

  • Bu durum ne kadar sürer? Bilmiyoruz.
  • Kur’an derslerini daha sağlıklı yürütmenin başka bir yolu var mı? Bilmiyoruz. Ancak sanal medyanın, sanal sonuçlar ürettiğini biliyoruz.
  • Ramazan Demir ne yapacak? Kur’an çalışmaya devam edecek ama yalnız başına.
  • Neden bu karar alındı? Birçok nedeni var. İnternetin sunduğu ilişki biçiminin sahte olması bunların başındadır. İyi niyet zannıyla da olsa bilgiyi araçsallaştırıp kolaycılıkla ve hunharca tüketme eğiliminin doğurduğu sınır tanımayan talepler ve açılımlarla baş etme olanaksızlığı da işin bir başka boyutu. Ayrıca meşhur olmaktan bıktığı, kendisine atılan iftiralar ile uğraşmak istemediği de gerekçeler arasına konabilir. Bu ve benzeri nedensellikler üzerine kafa yormadan ve düşünmeden soru sormayın lütfen.
  • Son olarak iletişim imkanı olanlar, kendisini uzun telefon konuşmaları ile meşgul etmeyiniz. Sorusu olan varsa: kurantekkaynaktir@gmail.com e-posta adresine mesajını atabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*