NiRENGi-85 1/ Zikir Kavramı ve Kur’an’ın Korunması

Bu videoda ZİKİR Kavramı üzerinde durulmuştur. Hicr 15/9 ayetinde Zikr’in korunduğu bildirilmektedir. Bu ayet ile genel olarak bilinen Kur’an’ın korunduğudur. Bu çerçevede önceki Resullere gelen ve Zikr olarak adlandırılan vahylerin de korunup korunmadığı konusu ele alınmıştır.

Önemli Not;

Tüm yazı ve videolarımızda bu çalışmalara başladığımız ilk dönemlerden itibaren ifade ettiğimiz şu gerçeğin bilinmesini önemle rica ederiz. “Ulaşılan bulguların delilleri mümkün olduğu kadar belirtilmesine rağmen, yazı ve videolarımızda ifade edilenlerin tamamı, sadece Kur’an’dan anladıklarımız olup, asla bizzat Kur’an’ın kendisi değildir. Tek amacı; Allah’tan başka hiçkimsenin maddi-manevi tasallutu altına girmeden ve hiç kimseyi de maddi-manevi bir tasallut altına sokmadan Kur’an’ı anlama çabası olan bu çalışmalar, gelişmeye ve geliştirilmeye muhtaç olup, Kur’an üzerinden ulaşılan bulguların tamamı kaynak belirtilmeden herkesin istifadesine açıktır.“

4 yorum

 1. SelamunAleykum
  Ramazan Hocam aşağıdaki videoyu incelmenizi tavsiye edicem:

  The Exodus Decoded
  Yusuf A.S. ile ilgili Mıısırda bulunan ve sonra üstü örtülen gerçekleri monu ediniyor.

 2. SelamunAleykum
  Yusuf Suresi (12/100) “O ülkenin yönetimini iki atasına (İbrahim ve İshak) nispet etti.”
  Değerli hocam nispet etti derken tam olarak neyi kastettiniz ? Mısır da “Çölden Gelenler” in yerleştirildiği ve şimdi arkeolojik araştırmaya kapatılmış olan yerde bulunan yüzüklerde Yakub A.S. ın mührü bulunmuş. ( The Exodus Decoded )
  Birde merak ediyorum günümüz yahudileri neden antik Mısır la olan bu bağlarını gizli tutmaya çabalıyorlar. Orada bulunmasını istemedikleri/üstünü örttükleri şey ne olabilir ? Neyin tespit edilmesi onların (ve onları kaynak alan başkalarının ) işine gelmez ?

  Allah sizleri korusun ve hayırlı ve razı olduğu amellere muvaffak kılsın.
  İNSANIN TEK SAĞLAM TARİHİ KAYNAĞI ŞEKSİZ ŞÜPHESİZ KURAN DIR.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*